ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8548478
*
nr 854 8478
Spegel
Rektangulär, höjd: 62 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 oktober 2013
kl 20:35:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/10 10:28:17
1
200 kr
20/10 23:38:33
2
150 kr
20/10 23:38:49
2
250 kr
21/10 09:14:34
3
300 kr
21/10 19:57:43
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:34
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:25
-
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:13
-
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:55
*
Spegel
nr 854 8478
Spegel
Rektangulär, höjd: 62 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 oktober 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/10 10:28:17 | 1 | 200 kr |
20/10 23:38:33 | 2 | 150 kr |
20/10 23:38:49 | 2 | 250 kr |
21/10 09:14:34 | 3 | 300 kr |
21/10 19:57:43 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11 -
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:34 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:25 -
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:13 -
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:55